Výrobca DOBRAKAVA
Slovenský výrobca a dodávateľ kvalitnej kávy

Príbeh rodinnej fi rmy ATC sa začal písať v roku 1993 prevádzkou automatov na teplé a studené nápoje. Dnes je jednou z významných gastronomických spoločností na Slovensku aj v Čechách. S jej produktami a službami sa môžete stretnúť v kuchyniach, kaviarňach i obchodoch. 1. slovenská kávová plantáž: Svoje poznatky v oblasti kávy prehlbujeme aj vďaka pestovaniu a spracovaniu vlastnej kávy na pozemku El Colibrí v Kolumbii, kde úzko spolupracujeme s tímom špecialistov z Haciendy Supracafé.

Praženie kávy: Zelenú kávu ako surovinu, či už pochádza z našej plantáže alebo nie, pred pražením i po ňom kontrolujeme, aby vyhovovala predpísaným kvalitatívnym i chuťovým normám. Poskytujeme praženie na zákazku i spoluprácu pri tvorbe vlastných kávových zmesí, či privátnych značiek. Predaj kávy: O kompletnú ponuku nášho obchodu, školenia, prezentácie a komunikáciu s vami, našimi zákazníkmi, sa stará tím kávových nadšencov zo spoločnosti ATC-JR, s.r.o. Dobrá káva: ...je slovné spojenie, ktoré presne vystihuje cieľ, o ktorý sa usilujeme našou prácou.

Zobrazuje sa všetkych 10 výsledkov

Zobraziť 24 48

DOBRAKAVA

Výrobca DOBRAKAVA
Slovenský výrobca a dodávateľ kvalitnej kávy

Príbeh rodinnej fi rmy ATC sa začal písať v roku 1993 prevádzkou automatov na teplé a studené nápoje. Dnes je jednou z významných gastronomických spoločností na Slovensku aj v Čechách. S jej produktami a službami sa môžete stretnúť v kuchyniach, kaviarňach i obchodoch. 1. slovenská kávová plantáž: Svoje poznatky v oblasti kávy prehlbujeme aj vďaka pestovaniu a spracovaniu vlastnej kávy na pozemku El Colibrí v Kolumbii, kde úzko spolupracujeme s tímom špecialistov z Haciendy Supracafé.

Praženie kávy: Zelenú kávu ako surovinu, či už pochádza z našej plantáže alebo nie, pred pražením i po ňom kontrolujeme, aby vyhovovala predpísaným kvalitatívnym i chuťovým normám. Poskytujeme praženie na zákazku i spoluprácu pri tvorbe vlastných kávových zmesí, či privátnych značiek. Predaj kávy: O kompletnú ponuku nášho obchodu, školenia, prezentácie a komunikáciu s vami, našimi zákazníkmi, sa stará tím kávových nadšencov zo spoločnosti ATC-JR, s.r.o. Dobrá káva: …je slovné spojenie, ktoré presne vystihuje cieľ, o ktorý sa usilujeme našou prácou.

Zrnková káva Brazil Barrique 300g

10,20 
Pražená zrnková káva Brazil Barrique 300g - Whisky, čokoláda

Táto sladká brazílska káva s tónmi čokolády a whisky, vyrobená zo sladkých zŕn pestovaných vo vysokých nadmorských výškach. Káva je vyrobená zo sladkých kávových zŕn z Brazílie, ktoré sa pestujú vo výškach 1100 až 1500 metrov nad morom. Po zbere sa zrná spracujú tradičným spôsobom a potom sa uskladnia v sudoch z bieleho dubu, v ktorých predtým dozrievala whisky. To dodáva káve jemnú dochuť a arómu čokolády s náznakmi alkoholu a dreva. Táto káva má sladkú, krémovo štruktúrovanú chuť s vyváženým telom. V chuti prevládajú tóny čokolády, karamelu a mandlí. Dochuť je dlhá a komplexná, s náznakmi alkoholu a dreva. Táto káva je ideálna na prípravu espresso alebo latte. Môže sa tiež piť čistá, aby sa vychutnala jej komplexná chuť.

Zrnková káva Brazil Santos No.01 300g

8,40 
Pražená zrnková káva Brazil Santos No.01 300g - Oriešky, kakao Brazil Santos je tradičná brazílska káva, ktorá prešla suchým spracovaním - zrnká sa najprv sušia vnútri plodu a potom sa oddelia. Označenie "Santos" súvisí s prístavom, cez ktorý sa táto káva prepravuje. Pestuje sa v nadmorskej výške 800 - 1350 m a zber prebieha od mája do augusta. Označenie "17/18" určuje veľkosť kávových zŕn podľa priemeru otvoru pri triedení. V tomto prípade ide o zrná, ktoré neprešli cez otvor s priemerom 6,75/7 mm. Sú považované za vyššiu kvalitu pre ich jemnú chuť. Káva Brazil Santos je ideálna pre tých, čo preferujú menej kyslé a ovocné tóny. Je plného tela so sladkým nádychom, v krémovom dojme dominujú orechové nuansy a dozvuk obsahuje jemné tóny horkej čokolády.  

Zrnková káva Brazil Yellow Bourbon No.03 300g

10,20 
Pražená zrnková káva Brazil Yellow Bourbon No.03 300g - Oriešky, čierny čaj, citrus Brazil Yellow Bourbon je sladká odroda kávy, ktorá vyniká vďaka svojim klimatickým podmienkam a špecifickému spracovaniu. Vytvára jasnú šálku kávy s čistým a vyváženým telom, sprevádzaným sladkou krémovou chuťou. Rastie vo výškach medzi 1100 a 1500 m n. m., pričom priemerné ročné zrážky dosahujú 1800 až 2000 mm a teplota sa pohybuje okolo 19 °C. Tieto ideálne podmienky vytvárajú dokonalé prostredie pre pestovanie tejto kávy.
  • Sladká odroda kávy z Brazílie
  • Rastie vo výškach 1100 až 1500 m n. m.
  • Ideálne klimatické podmienky
  • Čistá a vyvážená chuť
  • Sladká krémová chuť

Zrnková káva Colombia Excelso No.04 300g

10,20 
Pražená zrnková káva Colombia Excelso No.04 300g - Oriešky, kakao, kôstkové ovocie, lesné ovocie Kolumbia je tretím najväčším producentom svetovej kávy, s vysokou kvalitou a ročným exportom približne 12,5 milióna vriec. Kolumbijská káva je rozdelená do dvoch kvalít: Supremo (veľké zrná) a Excelso (stredné zrná). Excelso, menšie ako Supremo, má screeningovú veľkosť 15-16. Oblasť Antioquia - Medellin dominuje v produkcií kávy Excelso, s kávou stredného tela a odlišnou chuťou od iných kolumbijských regiónov. Káva vyvážaná do Európy je ručne triedená, aby sa odstránili poškodené zrná a cudzie prísady. Rastie vo výške 1100 - 1500 m a zber prebieha od marca do júna.

Zrnková káva Costa Rica Tarrazu No.06 300g

10,20 
Pražená zrnková káva Costa Rica Tarrazú No.06 300g - Čokoláda, oriešky, kôstkové ovocie Kostarická káva spojuje tradíciu s inováciou, prenášajúc bohatú históriu pestovania kávy do vašej šálky. Pestovaná v nadmorskej výške 1400 - 1500 m v oblasti Tarrazú, ponúka jemnú chuť s tónmi čokolády, orieškov a kôstkovaného ovocia. Táto lahodná káva je potešením pre zmysly a odráža bohatstvo kostarickej kávovej kultúry.
  • Zrnková káva z vulkanickej pôdy v Tarrazú
  • Jemná chuť s čokoládou, orechmi a kôstkovým ovocím
  • Ideálna pre milovníkov kávy, ktorí oceňujú kvalitu

Zrnková káva Cuba Serrano No.05 300g

10,20 
Pražená zrnková káva Cuba Serrano No.05 300g - Med, tabak, čokoláda Kubánska káva Serrano sa vyznačuje nízkym rastom pri nadmorskej výške približne 1000 m. Mokré spracovanie posilňuje jej čistý chuťový profil s bohatou arómou medu a jemným nádychom tabaku. Klimatické a pôdne podmienky vytvorili ideálny rámec pre úspešné pestovanie. Kvitnutie kávovníkov sa deje od decembra do mája a zber kávy prebieha od júla do februára.

Zrnková káva Ethiopia Sidamo No.02 300g

10,20 
Pražená zrnková káva Ethiopia Sidamo No.02 300g - Kôstkové ovocie, jazmín, čokoláda, korenie Skutočný kávový originál s výrazne oslnivou arómou plnou exotických nádychov zaujme prostredníctvom svojej sametovo hladkej štruktúry a výrazných ovocných tónov. Jemná sametová dochuť je dlhá, precízna a obohatená o korenisté tóny. Tradičná etiópska káva sa pestuje v nadmorskej výške 1100 – 1800 m a zber plodov prebieha od októbra do januára.

Zrnková káva India Monsooned No.07 300g

10,20 
Pražená zrnková káva India Monsooned No.07 300g - korenie, drevo Pražená káva India Monsooned No.07 s tónmi korenia a dreva je pôvodom z Indie, presnejšie z regiónu Chikmagalur v štáte Karnataka. Pestuje sa vo výškach 1100 – 1200 m n.m. a zber plodov prebieha v mesiacoch od októbra do februára. Táto káva, známa ako Monsooned Malabar, sa vyznačuje nízkou aciditou a bohatou chuťou, v ktorej dominujú orechy a korenie ako sladké drievko či koriander. Je ideálna pre milovníkov espressa bez výraznej kyselinky a v zmesi s ovocnými kávami, ako je napríklad Castillo z Kolumbie alebo Sidamo z Etiópie. Legenda hovorí, že pred viac ako 400 rokmi moslimský pútnik Baba Budan priniesol do Indie zo Svätej zeme sedem vzácnych kávových semien. Zasadil ich v horskom prostredí Chikmagalur, ktorý neskôr zohral kľúčovú úlohu pri pestovaní kávy. V roku 1840 začali Briti zakladať kávové plantáže po celej južnej Indii, čo viedlo k rozvoju kávového priemyslu v krajine. Dnes je oblasť Chikmagalur stále známa svojimi ideálnymi podmienkami pre kultiváciu kávovníkov - tropickým podnebím, výškovým polohám, hojným zrážkam a úrodným pôdám, čo vytvára dokonalé prostredie pre kávovú kvalitu.

Zrnková káva Indonesia Java No.08 300g

10,20 
Pražená zrnková káva Indonesia Java No.08. - čokoláda a mandle Kávové zrná tejto lahodnej kávy sú starostlivo upravené metódou mokrého umytia, ktorá im vtisne bohatú a intenzívnu arómu, sprevádzanú tónmi čokolády a mandlí. Kávový zážitok z Indonesia Java No.08. čokoláda a mandle je nielen jedinečný, ale aj nezabudnuteľný. Nájdete v nej komplexnú chuť so širokou paletou čokoládových tónov, ktoré sa nádherne dopĺňajú s jemným nádychom mandlí a príjemnou kyselinkou. Táto káva vás prenesie priamo do srdca Indonézie. Indonesia Java No.08. čokoláda a mandle je ideálna voľba pre náročných milovníkov kávy, ktorí túžia po nezameniteľnom kávovom zážitku. Je vhodná na prípravu rôznych kávových variant, od intenzívneho espressa po jemné metódy ako je filtrovanie či prekvapkávanie. S touto kávou podporíte nielen svoje chuťové pohárky, ale aj kvalitných producentov z Indonézie

Zrnková káva SLOVENSKÁ El Colibrí 250g

11,90 
Pražená zrnková káva SLOVENSKÁ EL COLIBRÍ je vyrobená z 100% arabika z Kolumbie. Kávové zrná sú pražené metódou mokrého umytia, ktorá im dodáva bohatú a intenzívnu arómu s ovocnými tónmi. Káva je balená v recyklovateľnom obale v slovenských národných farbách. Kávový zážitok z SLOVENSKÁ EL COLIBRÍ je jedinečný a nezabudnuteľný. Káva má bohatú a komplexnú chuť, ktorá vás prenesie do srdca Kolumbie. Ovocné tóny v káve dodávajú sviežosť a ľahkosť, zatiaľ čo bohatá aróma kávy vás pohltí. SLOVENSKÁ EL COLIBRÍ je ideálna káva pre milovníkov kávy, ktorí si chcú vychutnať skutočný zážitok z kávy. Káva je vhodná na prípravu všetkých druhov káv, od talianskeho espressa až po francúzsky press. SLOVENSKÁ EL COLIBRÍ, ktorá je vyrobená z vysoko kvalitných kávových zŕn a je ideálna káva pre všetkých, ktorí chcú vychutnať skutočný zážitok z kávy a podporiť slovenských výrobcov.