Domácnosť, Radí majster

Polievanie na Veľkú noc, ako na to a čo k tomu treba.

polievanie na velku noc vybava

Polievanie je tradičná zábava mladých na veľkú noc. Pravda, v súčasnosti nedocenená hlavne dievčatami. Možno si len neuvedomujú liečivú silu studenej jarnej vody, možno si pri tej rýchlosti ani nestihnú niečo uvedomiť.

Chlapci, zamysleli ste sa, čo taký polievač/olievač potrebuje? Pri tejto zábavke totiž bojuje o život aj chlap, nielen dievča. Ohrozenia sú rôzne.

Treba zvoliť správne vedro, prípadne iný účinný systém boja. Cínové vedro spôsobuje únavu a svalové kŕče hneď v deň použitia, slabšie vedrá zase často pri boji praskajú. Ak volíte vedro, skúste toto hľa: 5-litrové plastové vedierko z veľmi odolného materiálu. Môžete po ňom skákať a… akurát sa od neho odrazíte. A hmotnosť? Ha! 0,25kg!! To sa potom polieva. A rada od strého majstra kutila: dbajte na to, aby obeť nebola príliš blízko, lebo skončíte rovnako mokrí ako ona. A teraz pre vás sofistkovanejších. Záhradný postrekovač. Je to jemnejší variant, navyše môžete do vody pridať aj trochu kolínskej. Vydrží na viac použití ako vedro, aj keď objem je len 2 litre. Chcete väčší objem? Nech sa páči. 8 litrov a hmotnosť len 1 a pol kila. Polievač vyzbrojený takýmto postrekovačom budí rešpekt. Po veľkej noci odovzdáte výzbroj otcovi, či mame a tí ho môžu naďalej používať na postreky zemiakov, či stromov. A teraz POZOR!! Veľmi dôležitá rada pre všetkých, ktorí idú do terénu neškolení, neasertívni, neodolajú ponuke rôznych nápojov a na druhý deň sa im motá nielen hlava, ale aj nohy a ústa. A to už nehovorím o vnútornostiach. Na to máme jednoduchý recept - Nopal alebo Opuncia ficus indica. Bohužiaľ momentálne je v našej BIO kvalite vypredaný, preto je potrebné sa zásobiť dopredu. Svojou vlákninou a živinami obsiahnutými v dužine dokáže tento kaktus stlmiť účinok akejkoľvek opice.

Výbava pre polievača na Veľkú noc

Postrekovač záhradný tlakový, 8l, mosadz

29,99 
  • spúšť umožňuje aretáciu v stlačenej polohe, čo zvyšuje komfort pri dlhodobom striekaní
  • odtlakovací ventil umožňuje uvoľniť tlak vzduchu v nádrži pred dolievaním
  • nastaviteľná mosadzná tryska
Späť na zoznam